Brenno


W Brennie jest 23:16:47
Jagienki, Kamili, Korneliusza

Zdjęcie: Brenno obradowało

Brenno obradowało


W pierwszy wiosenny wieczór roku 2017 na swym dorocznym zebraniu wiejskim obradowali mieszkańcy Brenna, aby podsumować rok 2016 i zaplanować wiejskie zamierzenia oraz realizacje funduszu sołeckiego w roku bieżącym. Zebranie miało wysoką rangę, bo przy 62 obecnych mieszkańcach, swoją obecnością zaszczycił też wójt Gminy Wijewo Mieczysław Drożdzyński i leszczyński wicestarosta Robert Kasperczak. Zebraniu przewodniczył i sprawozdanie z rocznej działalności Rady Sołeckiej wygłosił Sołtys Józef Pukacki.
Oboje- wójt i starosta- swoje wystąpienia oparli na prezentacji multimedialnej Gminy Wijewo i założeniach powiatowych. Ciekawe były ich wystąpienia, bo na Jeziorze Breńskim przy sali wiejskiej powstanie długie, bo na 35 m molo z rekreacyjną altanką. W miarę możliwości tłuczniem utwardzone będą polne drogi dojazdowe do zabudowań położonych z dala od wsi. Może powstanie ścieżka spacerowa wokół Jeziora Breńskiego o którą od dawna zabiega breńska Rada Sołecka. Przez Brenno przebiegać będzie ważna droga, zmodernizowana i dostosowana do ruchu w kierunku drogi ekspresowej S5 Poznań -Wrocław. Podobnie ulepszone będą „breńskie” drogi powiatowe. No i zapewniono zebranych, że wkrótce ruszy budowa kanalizacji sanitarnej w Brennie.
Na koniec podziękowano tym wszystkim, którzy w sposób szczególny angażują się w prace społeczne na rzecz wsi. Jednak zdarzyło się, że zapomniano o słowach wdzięczności dla Józefa Wolniczaka za bezinteresowne prace ciesielskie i Rafała Wojciecha za bezpłatne wypożyczenie swoich zwierząt do żłóbka wiejskiego oraz Anicie Solarczyk za prowadzenie breńskiej strony internetowej i Ewelinie Gąda za pomoc w jej redagowaniu. Tą drogą przepraszamy i dziękujemy.
I tak zebranie się skończyło, ale napawało nadzieją na przyszłość.
Nic więc dziwnego, że wszyscy ochoczo zasiedli do kolacji przy wiejskim stole, gdzie odbyła się dalsza ożywiona dyskusja nad tym, aby w Brennie było pięknie i kulturalnie a żyło się dostatnio i coraz lepiej.

K.Wolniczak


aktualizowano 2017-03-23 21:08:17 / AnitaSolarczyk


Brenno