Brenno


W Brennie jest 12:53:27
Celestyny, Iwony, Piotra

Zdjęcie: Halowa piłka nożna w Brennie Zdjęcie: Halowa piłka nożna w Brennie Zdjęcie: Halowa piłka nożna w Brennie Zdjęcie: Halowa piłka nożna w Brennie Zdjęcie: Halowa piłka nożna w Brennie Zdjęcie: Halowa piłka nożna w Brennie Zdjęcie: Halowa piłka nożna w Brennie

Halowa piłka nożna w Brennie


Tadeusz Zielnica był synem Ziemi Breńskiej. Dlatego ją kochał i jej poświęcił swoje sportowe życie. Był założycielem Ludowego Zespołu Sportowego ”Brzozowia” – a potem długoletnim jej przewodniczącym. Wtedy breńska drużyna piłkarska była potęgą w gminie i okolicy. Jego staraniom powstało w Brennie pięknie położone boisko sportowe na Niwce, gdzie skupiało się lekkoatletyczne i piłkarskie życie wsi.
Posiadał ogromną wiedzę sportową – mówiąc: znał się na sporcie. Dzięki sportowej pasji został pracownikiem Urzędu Gminy, gdzie powierzono mu sprawy sportu i turystyki oraz rekreacji.
Za społeczne zaangażowanie sportowe został uhonorowany odznaczeniami i dyplomami oraz tytułem „Zasłużony dla rozwoju sportu wiejskiego”. Tym wspomnieniem rozpoczęto I halowy „Memoriał Piłki Nożnej im. Tadeusza Zielnicy”, który odbył się w sobotę, dnia 17 lutego 2018 r. w szkolnej sali gimnastycznej w Brennie. W zawodach wzięły udział drużyny z Moch i Rydzyny oraz Sławy i dwie drużyny „Brenewii”. Zwyciężyli i puchar zdobyli piłkarze ze Sławy. Drugie miejsce zajęła drużyna z Moch a trzecie „Brenewia I”. Za nimi byli Rydzyniacy z IV miejscem i ostatnie „Brenewia II”.
Memoriał swoją obecnością zaszczycili: Wójt Mieczysław Drożdżyński i przewodniczący Rady Gminy Stanisław Kasperski oraz syn Ryszard Zielnica któremu wręczono pamiątkową plakietkę memoriału imieniem jego Taty a na grobie symboliczną granitową piłkę nożną.K.Wolniczak


aktualizowano 2018-02-21 21:16:17 / AnitaSolarczyk


Brenno