Brenno


W Brennie jest 03:17:06
Anatola, Leszka, Tamary

Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet Zdjęcie: Breński Dzień Kobiet

Breński Dzień Kobiet


Jak co roku, w okolicach Dnia Kobiet, obradują dwie breńskie organizacje – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Koło Gospodyń Wiejskich w Brennie. Podczas tegorocznego spotkania przewodniczące przedstawiły sprawozdania z działalności za 2017 rok.
Najważniejsze działania TPD w ubiegłym roku to udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Brennie, spotkanie z Mikołajem połączone z balem przebierańców dla najmłodszych, zabawa karnawałowa, udział w obchodach rocznicowych Powstania Wielkopolskiego połączonego ze świętem Patrona Szkoły w Brennie, zebranie sprawozdawczo-wyborcze połączone z obchodami Święta Kobiet, udział w warsztatach i obchodach tzw. „Śmiercichy” oraz „Nowym Lotku” w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach, udział w obrzędach breńskiej „Śmiercichy” i „Nowym Lotku”, współorganizowanie festynu z okazji Dnia Dziecka, udział w pasowania przedszkolaków w Samorządowym Przedszkolu oraz w uroczystościach patriotycznych w okazji Święta Niepodległości w Wijewie, uroczyste zapalenie lampek na choince wiejskiej i spotkanie z Mikołajem, wyjazd dzieci do kina w Lesznie oraz na kręgle do Wielenia.
KGW w roku ubiegłym zorganizowało, współorganizowało bądź brało udział w Balu Sylwestrowym, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Brennie, spotkaniu nt. Żywienia funkcjonalnego, Wieczorku Walentynkowym, uroczystościach związanych ze Świętem Patrona Szkoły w Brennie, spotkaniu sprawozdawczo-wyborczym połączonym z obchodami Dnia Kobiet, programem artystycznym w Jezierzycach Kościelnych, Lginiu, Przyczynie Górnej i Dolnej, breńskiej Drodze Krzyżowej, breńskich Wiankach, Dożynkach Gminnych, wycieczce do Parku Mużakowskiego, wyjeździe do kręgielni w Lesznie, wycieczce do Węgier, uroczystościach z okazji Święta Niepodległości , przeprowadzeniu zbiórki odzieży używanej, pokazie przedświątecznym połączonym z prezentacją stroików bożonarodzeniowych oraz pokazem kulinarnym, przedświątecznym strojeniu choinki w kościele w Brennie, udział w świętach państwowych i kościelnych, współpracowało z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Ochotniczą Strażą Pożarną, Radą Sołecką, Kółkiem Rolniczym, Radami Rodziców Szkół i Przedszkola, Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i Gminnym Ośrodkiem Kultury.
Czwartkowe spotkanie połączone zostało z obchodami Dnia Kobiet. W części artystycznej wystąpili breńscy społecznicy ze wspomnieniami lat ubiegłych . W miłej atmosferze świętowano do późnych godzin wieczornych.


Zdj.
G.Klamka
A.S.


aktualizowano 2018-03-18 21:48:21 / AnitaSolarczyk


Brenno