Brenno


W Brennie jest 09:31:30
Delfiny, Marii, Wirginiusza

Zdjęcie: Projekt toru rolkowego nad Jeziorem Breńskim dofinansowany przez Województwo Wielkopolskie

Projekt toru rolkowego nad Jeziorem Breńskim dofinansowany przez Województwo Wielkopolskie


Brenno ponownie wśród laureatów programu Wielkopolskiej Odnowy Wsi. W poniedziałek 4 czerwca Sejmik Województwa Wielkopolskiego zdecydował o dofinansowaniu budowy toru rolkowego nad jeziorem kwotą 29 000 zł.

Najpopularniejszy z konkursów dotacyjnych Wielkopolskiej Odnowy Wsi został 4 czerwca rozstrzygnięty. Dofinansowanie otrzyma 128 projektów z 275 jakie zostały zgłoszone. Oceny formalnej nie przeszło 18 projektów, z kolei 5 zostało wycofanych przez wnioskodawców.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego na posiedzeniu 26 kwietnia 2018 r. przyjął listę rankingową i rekomendował sejmikowi przyznanie dotacji dla pierwszych 128 projektów. Na sesji sejmiku 4 czerwca radni zaakceptowali propozycję zarządu jednogłośnie.
Breński projekt dotyczy budowy chodnika o długości 290 m i szerokości 1,5 m oraz wykonania punktu widokowego o powierzchni ok 6 m2 nad jeziorem.
Docelowo chodnik będzie zaczynał się przy GOKu i prowadził laskiem nad jeziorem łącząc się z ul. Jeziorną na wysokości domu p. Kręców (Rimke).
Punkt widokowy planowany jest na wysokości domu p. Roesler.
Projekt z Brenna znalazł się na 66 miejscu wśród 128 projektów, które uzyskały dofinansowanie i był jedynym z naszej gminy i jednym z dwóch projektów z Powiatu Leszczyńskiego.
W sąsiedniej gminie Przemęt zrealizowane zostaną dwa projekty, w Wieleniu (przebudowa Placu Pielgrzyma) i Nowej Wsi (zagospodarowanie terenu na cele rekreacyjne)

To kolejna breńska inwestycja dofinansowana przez samorząd województwa. Wcześniej wsparcie uzyskała budowa altany i zagospodarowanie terenu na kisowni czy budowa pomostów przy ośrodku kultury i na Ostrowie.
Wielkie podziękowania dla pomysłodawców i twórców projektu, by kolejna część wsi zyskała nowy blask.
Więcej informacji: http://www.wow.umww.pl/aktualnosci/pieknieje-wielkopolska-wies-mamy-wyniki-viii-edycji/
Zapytanie ofertowe w BIP UG Wijewo: http://wcag.bip.wijewo.pl/dokument/6672

 
Mariusz Florczakaktualizowano 2018-06-06 21:33:00 / AnitaSolarczyk


Brenno