Brenno


W Brennie jest 18:20:03
Grzegorza, Salomei, Walerii

Zdjęcie: Ścieżką nad Jeziorem Breńskim Zdjęcie: Ścieżką nad Jeziorem Breńskim Zdjęcie: Ścieżką nad Jeziorem Breńskim Zdjęcie: Ścieżką nad Jeziorem Breńskim Zdjęcie: Ścieżką nad Jeziorem Breńskim Zdjęcie: Ścieżką nad Jeziorem Breńskim Zdjęcie: Ścieżką nad Jeziorem Breńskim Zdjęcie: Ścieżką nad Jeziorem Breńskim Zdjęcie: Ścieżką nad Jeziorem Breńskim Zdjęcie: Ścieżką nad Jeziorem Breńskim Zdjęcie: Ścieżką nad Jeziorem Breńskim Zdjęcie: Ścieżką nad Jeziorem Breńskim

Ścieżką nad Jeziorem Breńskim


  W Brennie jest coraz ładniej, bo ciągle coś przybywa. Po zeszłorocznych pomostach jeziornych, w tym roku przybyła piękna i urocza ścieżka spacerowa wijąca się brzegiem jeziornym wśród cienistych drzew. Jest utwardzona kostką brukową i oświetlona 7 lampami parkowymi. Brakuje tylko ławek na odpoczynek, ale i te będą.
   Ale to był I etap przyjeziornej 170 m promenady o szerokości 1,5 m. Wkrótce będzie II etap tej rekreacyjnej inwestycji. Wtedy całkowita długość ścieżki będzie miała 203 m długości. Czego tam nie będzie – ławki, mostek nad sączącym się źródełkiem oraz taras widokowy i tablica edukacyjna. Wszystko podniesie estetykę i architekturę oraz krajobraz turystycznego Brenna. Całe przedsięwzięcie powstaje z funduszu sołeckiego i dofinansowania z budżetu Wielkopolskiego Departamentu Rolnictwa i Rozwoju wsi w ramach VIII edycji konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.
   Właściwie to nie ścieżka spacerowa – a tor rolkowy. Dlatego pierwszeństwo mają tam rolkarze. Ale miejsca starczy dla jednych i drugich a nawet trzecich, bo ktoś żartobliwie powiedział, że po 22.oo jest przeznaczona tylko na randki dla zakochanych.
   Może to prawda?


Foto:
A.Wolniczakaktualizowano 2018-09-02 13:27:30 / AnitaSolarczyk


Brenno