Brenno


W Brennie jest 22:30:45
Brunony, Sławomira, Wery

Zdjęcie: Ostatnio tyle działo się w Brennie Zdjęcie: Ostatnio tyle działo się w Brennie Zdjęcie: Ostatnio tyle działo się w Brennie Zdjęcie: Ostatnio tyle działo się w Brennie

Ostatnio tyle działo się w Brennie


  Było świątecznie i uroczyście, tak jak w całej Polsce, kiedy obchodzono jubileusz 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Daleko naprzód przystrojono wieś niepodległościowymi dekoracjami. Przed szkołą młodzież posadziła 100 krzewów i kwiatów. Natomiast przedszkolne maluchy z rodzicami w marszobiegu pokonały 2 km ulicę Powstańców Wielkopolskich z Wijewa do Brenna, gdzie na placu „na kisowni” czekały grillowe kiełbaski.
   A w sam dzień 11 listopada oflagowano wieś na biało czerwono, chociaż szkoda, że nie wszystkie domy. Po patriotycznej Mszy Św. w kościele, brenianie złożyli też wiązanki kwiatów u stóp Pomnika Wdzięczności w Wijewie i uczestniczyli w akademii niepodległościowej w wijewskiej sali przygotowanej przez dzieci miejscowej Szkoły Podstawowej.
   Ale breńska młodzież szkolna już w piątek 9 listopada na apelu szkolnym świętowała polską stuletnią niepodległość i o godz. 11.11 zaśpiewała cały hymn narodowy ”Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”. Tam też w bibliotece szkolnej można oglądać wiekową okolicznościową wystawę.
   Wszędzie było uroczyście i patriotycznie bo, w niedzielne południe cała Polska zaśpiewała „Jeszcze Polska nie zginęła…” I tak pozostanie w pamięci pokoleń.


aktualizowano 2018-11-19 22:03:56 / AnitaSolarczyk


Brenno