Brenno


W Brennie jest 23:03:43
Brunony, Sławomira, Wery

Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało Zdjęcie: Brenno znowu kulało

Brenno znowu kulało


Minął rok i Brenno znowu na leszczyńskiej kręgielni kulało. To już 14. takie kulanie. Ale ostatnio są to "dożynkowe kulania" dla mieszkańców tych ulic, które dożynki wiejskie przygotowywały. W tym roku spadło to na ulice - Kościelną, Kargowską, Wczasową i Wiatraczną. A były to dożynki szczególne, bo patriotyczne, oparte na rolniczym patriotyźmie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Takie kulanie zorganizowała breńska Rada Sołecka w dowód wdzięczności za dożynki.
Kulano dopiero 16 grudnia 2018 r. Autobus wszystkich nie pomieścił, więc jechały też auta osobowe. Kulało 62 "kręglarzy" podzielonych na 9 drużyn o przeróżnych nazwach. Zmagali się wszyscy - dziewczynki i chłopcy, panienki i kawalerka oraz dorośli, ale kule często leciały tam gdzie chciały, w "rynny". Po trzech godzinach wyłoniono najlepszych. Okazali się nimi "kabareciarze" - którzy nie ujawnili swojej nazwy - 512 punktów.. Drugie miejsce wykulały "sąsiady" z 501 punktami. "Artyści" nazbierali 468 punktów i zajęli III miejsce. Ale niestety, ktoś musiał być ostatni, były to "kociaki" z 364 punktami.
XIV kulanie - po raz 15. zainicjował Alek Wolniczak. Dziękujemy! - ale obiecał, że za rok się spotkamy. A wiadomo, że będą to ulice Powstańców Wielkopolskich i Źródlana, bo oni zajmą się "Dożynkami Brenno - 2019".


aktualizowano 2018-12-20 22:51:47 / AnitaSolarczyk


Brenno