Brenno


W Brennie jest 23:24:22
Brunony, Sławomira, Wery

Zdjęcie: Podziękowanie Rady Sołeckiej w Brennie Zdjęcie: Podziękowanie Rady Sołeckiej w Brennie Zdjęcie: Podziękowanie Rady Sołeckiej w Brennie Zdjęcie: Podziękowanie Rady Sołeckiej w Brennie Zdjęcie: Podziękowanie Rady Sołeckiej w Brennie Zdjęcie: Podziękowanie Rady Sołeckiej w Brennie Zdjęcie: Podziękowanie Rady Sołeckiej w Brennie Zdjęcie: Podziękowanie Rady Sołeckiej w Brennie

Podziękowanie Rady Sołeckiej w Brennie


Rok 2018 obfitował nie tylko w jubileuszowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, także w dokonania wiejskie, których w Brennie nie brakowało.
Odnowiony kościół a przy nim taka sama szkoła i nowe nawierzchnie dróg i ulic, to nie nasza zasługa. Ale z breńskiego funduszu sołeckiego zbudowaliśmy pomost jeziorny przy sali wiejskiej zakończony altanką widokową. Potem przyjeziorną ścieżkę spacerową od sali do kąpieliska wiejskiego a potem jeszcze dalej. Tam też zbudowano drugą altankę a przy niej nad źródełkiem mostek. Było jeszcze wiele innych drobnych prac. A wszystko to rękami licznych społeczników wiejskich, miłośników wsi i sponsorów. Dlatego odbyło się z nimi spotkanie w sali wiejskiej, jako podziękowanie za bezinteresowne zaangażowanie na rzecz wsi. A było ich wielu, blisko stu. A wszystko po to, żeby w Brennie było coraz ładniej, bo Brenno brało udział w konkursie wojewódzkim i było jednym z laureatów "Pięknieje wielkopolska wieś". Stąd pieniążki na ową ścieżkę spacerową i jeziorne altanki i pomost. Zapraszamy!


aktualizowano 2018-12-21 20:49:08 / AnitaSolarczyk


Brenno