Brenno


W Brennie jest 22:19:45
Brunony, Sławomira, Wery

Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie Zdjęcie: Powstańcze świętowanie i bieganie

Powstańcze świętowanie i bieganie


  Aż trzy dni świętowaliśmy 100. rocznicę zakończenia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Pamiętamy o Powstańcach, bo to nasi bohaterscy Ojcowie i Praojcowie. Dlatego blisko 15 lat temu, ówczesny breński Zespół Szkół obrał Ich za swoich patronów.
   Tegoroczne obchody rocznicowe były szczególne, bo jubileuszowe, dlatego aż 3 dniowe.
   W piątek 15 lutego pod Pomnikiem Św Józefa w Wijewie złożono wiązanki kwiatów i oddano hołd tym, którzy przed 100. laty wywalczyli nam wielkopolską wolność a w breńskim kościele odprawiono patriotyczną Mszę Świętą, po której na parkingu przykościelnym odbył się konny pokaz jeździecki.
   Natomiast w sobotę 16 lutego pod wieczór w sali gimnastycznej w Brennie odbyła się powstańcza wieczornica.
   A w niedzielę 17 lutego atrakcji nie brakowało, bo po południu odbył się I Bieg Powstańczy z udziałem ponad 300 zawodników z całej Polski. Pięcio i dziesięcio kilometrowa trasa biegła też przez Brenno. Oj działo się – działo!. Ludzie wylegli na ulice, bo takiej imprezy jeszcze tu nie było. Dopingowali na całej trasie. Wśród biegaczy byli też brenianie i odważne brenianki.
   I to bieganie zakończyło powstańcze obchody. Ale pozostały wspomnienia i powstańcza pamięć oraz nadzieja na kolejne biegi w latach następnych.
aktualizowano 2019-03-02 22:14:04 / AnitaSolarczyk


Brenno