Brenno


W Brennie jest 22:12:36
Brunony, Sławomira, Wery

Zdjęcie: Brenno obradowało i wybierało Zdjęcie: Brenno obradowało i wybierało Zdjęcie: Brenno obradowało i wybierało Zdjęcie: Brenno obradowało i wybierało Zdjęcie: Brenno obradowało i wybierało Zdjęcie: Brenno obradowało i wybierało Zdjęcie: Brenno obradowało i wybierało Zdjęcie: Brenno obradowało i wybierało

Brenno obradowało i wybierało


  Nadszedł długo wyczekiwany dzień 19 lutego, kiedy mieszkańcy Brenna zebrali się w sali wiejskiej nad jeziorem, aby podsumować rok 2018 i czteroletnią kadencję sołtysa oraz Rady Sołeckiej. Zebrało się 93 brenian, aby posłuchać, podyskutować - a potem wybrać na nowo samorząd wiejski.
Sołtysem został ponownie Józef Pukacki, którego wybrano prawie jednogłośnie, bo przecież breńskiej wspólnocie dobrze sołtysuje już od 37 lat. Społeczeństwo Mu ufa, dlatego w Jego ręce powierzono następne 4 lata.
   Podobnie było z wyborem nowej Rady Sołeckiej. Społeczeństwo darzy ich zaufaniem, więc w dowód uznania za owocną działalność powierzono im dalsze 5 lat „wiejskiego radzenia”. Dwoje członków starej rady zrezygnowało z kandydatowania, ale wnet uzupełniono propozycje i też prawie jednogłośnie wybrano taką 7 – osobową radę: Józef Rimke, Mieczysław Pukacki, Zbigniew Lis, Marek Firlej, Przemysław Miś i Radosław Wojcieszyk oraz Alojzy Wolniczak, którzy zasilili nowy skład breńskiej Rady Sołeckiej – i to męskiej! Życzymy dalszej wszechstronnej działalności, bo „Brenno – to jest to”.
Plik do pobrania: sprawozdanie_rady_soleckiej_za_2018_rok-skonwertowany.pdf


aktualizowano 2019-03-02 22:34:14 / AnitaSolarczyk


Brenno