Brenno


W Brennie jest 23:15:44
Brunony, Sławomira, Wery

Zdjęcie: W Brennie po staremu - żegnano zimę i witano wiosnę Zdjęcie: W Brennie po staremu - żegnano zimę i witano wiosnę Zdjęcie: W Brennie po staremu - żegnano zimę i witano wiosnę Zdjęcie: W Brennie po staremu - żegnano zimę i witano wiosnę Zdjęcie: W Brennie po staremu - żegnano zimę i witano wiosnę Zdjęcie: W Brennie po staremu - żegnano zimę i witano wiosnę Zdjęcie: W Brennie po staremu - żegnano zimę i witano wiosnę Zdjęcie: W Brennie po staremu - żegnano zimę i witano wiosnę Zdjęcie: W Brennie po staremu - żegnano zimę i witano wiosnę Zdjęcie: W Brennie po staremu - żegnano zimę i witano wiosnę Zdjęcie: W Brennie po staremu - żegnano zimę i witano wiosnę

W Brennie po staremu - żegnano zimę i witano wiosnę


  Tak nakazuje stara tradycja, a było to w sobotę i niedzielę śródpostną - 30 i 31 marca - palono "Śmiercichę" i chodzono z "Nowym Lotkiem". Zwyczaj trwa. chociaż strażakom i policjantom śmiercicha się nie podoba, bo ogień bywa niebezpieczny. I mają rację.
  Natomiast nazajutrz w niedzielny poranek wyruszyły maluchy z "Nowym Lotkiem". Było ich dużo. Odwiedzali dom przy domie i śpiewali : "Pani Gospodyni, nowe lotko w sieni..."
No i koło południa, z pełnymi koszyczkami, umordowani wracali do domu.


aktualizowano 2019-04-09 21:34:58 / AnitaSolarczyk


Brenno