Brenno


W Brennie jest 22:41:47
Brunony, Sławomira, Wery

Zdjęcie: Uliczna Droga Krzyżowa w Brennie Zdjęcie: Uliczna Droga Krzyżowa w Brennie Zdjęcie: Uliczna Droga Krzyżowa w Brennie Zdjęcie: Uliczna Droga Krzyżowa w Brennie Zdjęcie: Uliczna Droga Krzyżowa w Brennie Zdjęcie: Uliczna Droga Krzyżowa w Brennie Zdjęcie: Uliczna Droga Krzyżowa w Brennie Zdjęcie: Uliczna Droga Krzyżowa w Brennie Zdjęcie: Uliczna Droga Krzyżowa w Brennie Zdjęcie: Uliczna Droga Krzyżowa w Brennie Zdjęcie: Uliczna Droga Krzyżowa w Brennie

Uliczna Droga Krzyżowa w Brennie


   Tradycją się już stało, że w piątek przed Niedzielą Palmową, po wieczornej Mszy Świętej odbyła się ulicami Brenna – Jeziorną, Podgórną, Okrężną i Wschowską - Droga Krzyżowa z kościoła na cmentarz parafialny. Krzyż pokutny osłonięty rozpalonymi pochodami strażackimi od stacji do stacji w kolejności dźwigali: ministranci, katecheci z proboszczem, młodzież z całej parafii i osobno ci, którzy przygotowują się do bierzmowania, nauczyciele, członkinie Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Brenna oraz Kół Gospodyń Wiejskich z Brenna i Wijewa, breńskie i wijewskie matki różańcowe oraz Radni Gminy i Rady Sołeckie z Brenna i Wijewa aż po strażaków ochotników.
   Mimo przejmującego, wiosennego chłodu, parafianie licznie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. Na zakończenie stanęli nad grobami swoich bliskich Zmarłych. Nabożeństwu pasyjnemu przewodniczył Ks. Proboszcz a stacyjne rozważania prowadziła katechetka szkolna.


aktualizowano 2019-04-20 22:48:23 / AnitaSolarczyk


Brenno