Brenno


W Brennie jest 23:34:45
Brunony, Sławomira, Wery

Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie Zdjęcie: Cyfrowa Majówka w Brennie

Cyfrowa Majówka w Brennie


   Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Brennie w dniach od 13 do 15 maja br. odbyła się „Cyfrowa Majówka” pod hasłem „Komputer łączy pokolenia”. W bardzo krótkim czasie udało się zaangażować i przekonać do pomysłu przedstawicieli niemal wszystkich miejscowych organizacji i placówek. I tak, jak przystało na prawdziwą majówkę, „imprezowaliśmy” trzy dni. Rozpoczęliśmy spotkaniem w szkolnej pracowni komputerowej. Tutaj młodzież z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie pomagała przyswoić nieco starszym mieszkańcom gminy tajniki obsługi komputera oraz poruszania się w sieci. Przed częścią praktyczną informacje o możliwościach, jakie daje Internet i o bezpiecznym poruszaniu się w nim przekazali kolejno Ksiądz proboszcz Andrzej Sotek, Wójt Gminy Wijewo Mieczysław Drożdżyński oraz prowadzący spotkanie nauczyciel informatyki Sławomir Klamka. To spotkanie zaowocowało planami na przyszłość – uczestnicy lekcji informatyki zadeklarowali chęć udziału w kolejnych tego typu spotkaniach.
W „Cyfrową Majówkę” zaangażowało się również najmłodsze pokolenie gminy. Przez trzy kolejne dni uczniowie Szkoły Podstawowej w Brennie trenowali podstawy programowania podczas gry „CodyRoby”. Karty do tej gry zostały przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wijewie.
Podsumowanie majówki odbyło się w „Altance na Kisowni”. Tutaj o E-usługach opowiedziała pani Joanna Zając – Kierownik Spraw Obywatelskich i Organizacyjnych w Urzędzie Gminy Wijewo. Z ciekawej prezentacji zebrani dowiedzieli się, z jakich E-usług warto korzystać i jakie dają one możliwości. Oczywiście przy tej okazji Pani Joanna przypomniała o zachowaniu bezpieczeństwa w przekazywaniu swoich danych osobowych. Całą trzydniową imprezę podsumował Wójt Gminy Wijewo – pan Mieczysław Drożdżyński, który również zwrócił uwagę na bezpieczne poruszanie się w sieci.
   Mamy nadzieję, że była to pierwsza, ale nie ostatnia cyfrowa majówka w Brennie.   
   Dziękuję wszystkim współorganizatorom i uczestnikom.

Maria Rąk


aktualizowano 2019-05-24 15:07:21 / AnitaSolarczyk


Brenno