Brenno


W Brennie jest 23:03:00
Brunony, Sławomira, Wery

Zdjęcie: Ćwierć kapłańskiego wieku Zdjęcie: Ćwierć kapłańskiego wieku Zdjęcie: Ćwierć kapłańskiego wieku Zdjęcie: Ćwierć kapłańskiego wieku Zdjęcie: Ćwierć kapłańskiego wieku

Ćwierć kapłańskiego wieku


   25 lat - w tym 4 w parafii breńskiej przeżył w kapłaństwie Ks. Proboszcz Andrzej Sotek. Od 1 lipca 2015 roku przewodzi breńskiej wspólnocie parafialnej, ale oprócz duchowej odnowy – odnawia też to, co kościelne.
   Jego staraniem odnowiono plebanię, powstał przykościelny parking (służy też wsi). Odnowiono świątynię – marmurowa posadzka w prezbiterium i nawie. Wierni śpiewają przy nowych organach pieśni z ekranu w prezbiterium. Odnowiono srebrną sukienkę Matki Bożej Królowej Polski w ołtarzu głównym. Strażakom sprowadził relikwie Św. Floriana. Są też w parafii relikwie Św. Faustyny. A na cmentarzu parafialnym, wycięto wszystkie drzewa które zagrażały bezpieczeństwu i nagrobkom. Cmentarne chodniki utwardzono kostką brukową. Ostatnio dla wygody wiernych sprawiono nowe ławki w nawie, na chórze i w kruchtach. Na nowo pokryto czerwoną dachówką dachy kościoła i plebanii oraz wymieniono obicia blachowe wież kościelnych.
  Za tyle wszystkiego z krótkiego breńskiego czterolecia, parafianie z wdzięcznością podziękowali swojemu Proboszczowi w niedzielę, dnia 26 maja na jubileuszowej Mszy Świętej.
  Rząd delegacji z życzeniami sięgnął aż pod chór. Ale ukoronowaniem tego wszystkiego to konsekracja kościoła, bo okazało się, że wiekowy kościół nie był poświęcony. Nie do wiary, a jednak. A co niesie przyszłość? – na pewno odnowienie ołtarzy i nie wiadomo co jeszcze.
  Dziękujemy Dostojnemu Jubilatowi za zapał i energię działania okazaną w Parafii Brenno.
Szczęść Boże!

Foto:
Cyfra Studio G.Klamka
 
 


aktualizowano 2019-06-04 22:28:24 / AnitaSolarczyk


Brenno