Brenno


W Brennie jest 19:43:35
Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami Zdjęcie: W Brennie przed świętami

W Brennie przed świętami


Cały rok wyczekiwaliśmy Świąt Bożego Narodzenia, które w tym roku są skrępowane uciążliwą pandemią. Ale breńskim społecznikom nie zabrakło sił i energii. Dlatego całą wieś odświętnie przystrojono emblematami świątecznymi o tematyce Mikołajowej, Bożo Narodzeniowej i Noworocznej. A na placu wiejskim „na pisowni” ustawiono olbrzymią choinkę, którą odpalono 6 grudnia w dniu Św. Mikołaja. Stoi przy okazałej dekoracji patriotycznej z okazji Rocznicy Powstania Wielkopolskiego i Odzyskania Niepodległości, tuż przy dużym znaku Brenna i nowym logo Gminy Wijewo. A tuż przed świętami, w niedzielę 20 grudnia wieś objechały tradycyjne „breńskie gwiazdory” (a było ich dziewięcioro), które napotkane dzieci i dorosłych obdarowywały słodkościami.
Przy choince stoi też szopka betlejemska, ale skromniejsza niż w latach ubiegłych, bo wszystko stało się ubogie. I takie są te święta, ale duch żyje z nadzieją na oddalenie epidemii.


aktualizowano 2020-12-25 22:37:51 / AnitaSolarczyk


Brenno