Brenno


W Brennie jest 21:05:12
Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Zdjęcie: W Brennie powiało gminną flagą biało – czerwoną Zdjęcie: W Brennie powiało gminną flagą biało – czerwoną Zdjęcie: W Brennie powiało gminną flagą biało – czerwoną Zdjęcie: W Brennie powiało gminną flagą biało – czerwoną Zdjęcie: W Brennie powiało gminną flagą biało – czerwoną Zdjęcie: W Brennie powiało gminną flagą biało – czerwoną Zdjęcie: W Brennie powiało gminną flagą biało – czerwoną Zdjęcie: W Brennie powiało gminną flagą biało – czerwoną Zdjęcie: W Brennie powiało gminną flagą biało – czerwoną

W Brennie powiało gminną flagą biało – czerwoną


   Tegoroczne Święto Niepodległości przeszło do historii Gminy Wijewo, bowiem wtedy w Brennie na placu wiejskim „na kisowni” uroczyście podniesiono na wysokim maszcie narodową biało – czerwoną flagę. Działo się to po uroczystej, patriotycznej Maszy Świętej w miejscowym kościele, przy udziale pocztów sztandarowych i zgromadzonych władz samorządowych, organizacji społecznych i mieszkańców gminy. Flagę wciągnęli na maszt strażacy a Wójt przemówił – „…niech powiewa stąd nasza biało – czerwona, nad całą gminą”. A potem pod pomnikiem w Wijewie blisko 30 delegacji złożyło wiązanki kwiatów w dowód wdzięczności tym, którzy walczyli o naszą wolną Polskę.
    Natomiast w pobliskiej sali wiejskiej odbyła się uroczysta akademia patriotyczna przygotowana przez młodzież Szkoły Podstawowej im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Wijewie.
    Miłym akcentem niepodległościowego świętowania było też spotkanie w lesie w pobliżu Papierni przy kopcu Wilsona usypanego przez Jana Kowalewicza zwanego też „Bartkiem z piekła”.


aktualizowano 2022-11-21 11:36:52 / AnitaSolarczyk


Brenno